Socks for Life

01.07.2017

Mezinárodní projekt Socks for Life. 

Nedoklubko jako člen EFCNI slavnostně odstartovalo při oslavě svých 15. narozenin ponožkový rekord v rámci mezinárodního projektu Socks for Life.

Cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice předčasného porodu a komplikacích s ním spojených. Socks for Life spojuje všechny, kterých se problematika předčasného porodu týká. Rodiče, odborníky, rodiny a jejich přátele. Všechny, kteří vědí, jak zásadní téma to je a kteří si uvědomují, jak málo se o tomto tématu mluví a informuje.

Cílem ponožkového rekordu je do listopadových oslav Světového dne předčasně narozených dětí nasbírat přes 9000 novorozeneckých ponožek, které vystavíme dne 10. 11. 2017 na Slovanském ostrově v Praze. Tento počet jsme nezvolili náhodou. Přes 9000 dětí se totiž v České republice narodí předčasně.

Každé ponožky mají svůj příběh, své poslání. Po představení a zapsaní rekordu ponožky dárkově zabalíme a rozdáme rodičům po předčasném porodu. Dostanou tak od nás i od vás vzácný vzkaz. Vzkaz, pro ně bude připomínkou toho, že v tom každodenním nelehkém boji nejsou sami.

Dobrou zprávou je, že již za první den se nám podařilo nasbírat 74 párů ponožek. Do oslav Světového dne předčasně narozených dětí zbývá 5 měsíců. ZAPOJTE SE I VY!

INSTRUKCE, JAK SE ZAPOJIT DO PROJEKTU:

Zásadní podmínkou účasti v rekordu je NOVÝ PÁR novorozeneckých ponožek (čím menší, tím lepší, barva nerozhoduje) + spojit ponožky spínacím špendlíkem

Po zapsání rekordu ponožky sundáme ze šňůry a budeme je darovat rodičům po předčasném porodu na perinatologická oddělení a proto je důležité, aby se opravdu jednalo o NOVÉ novorozenecké ponožky. Žádné obnošené, velké ani poničené ponožky nemůžeme akceptovat!

  1. KUPTE PONOŽKY - (novorozenecké ponožky libovolné barvy - čím menší, tím lepší)
  2. NAPIŠTE VZKAZ - #KazdePonozkyMajiSvujPribeh , budeme moc rádi, když napíšete na papírek krátký vzkaz pro rodiče, připíšete týden a váhu narození Vašeho dítěte a také odkud jste, či kde se Vám o děťátko starali. Ve výsledku pak bude úžasné, když například maminka v Praze dostane vzkaz od někoho třeba z Ostravy. Bude vědět, že v tom není sama... A že na ni někdo myslí. A Vaše ponožtičky jí to budou už navždy připomínat! Vzkaz vložte do jedné z ponožek.
  3. PONOŽKY SPOJTE SPÍNACÍM ŠPENDLÍKEM
  4. SBÍRKA TRVÁ DO 31.ŘÍJNA 2017.
Sběrná místa pro Králův Dvůr

Budka Café

Klub Pohoda pro každého, Plzeňská 153

Rambajs Café, Beroun

MaMa Centrum Anna Krause

Aktualizujeme ....

Pro více info mě neváhejte kontaktovat na anna@krause.cz nebo přímo na webu nedoklubka jsou rovněž veškeré informace.

Text převzat z webu Nedoklubko.cz

Děkujeme vám!